Dodano nową wycieczkę!

Oferta dnia!

Telefon stacjonarny +48 32 42 62 085

Telefon komórkowy +48 602 815 738

  Napisz wiadomość
Kontakt Zadzwoń! +48
  Strona główna

zobacz także...

CHORWACJA OBJAZDOWA

Napisz do nas lub Zadzwoń » +48 32 42 62 085

WYCIECZKA OBJAZDOWA
termin:

  • do ustalenia

Amazing panoramic top view of the historic city Split

DZIEŃ 1
Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd tranzytowy przez Czechy, Austrię i Słowenię.

DZIEŃ 2
Przyjazd na teren Chorwacji. Przejazd tzw. „Jadranką” widokową drogą prowadzącą wzdłuż Adriatyku. W międzyczasie postój na wypróbowanie lokalnych wyrobów takich jak ser, miód, wyroby alkoholowe. Przyjazd do Zadaru, zwiedzanie: spacer uliczkami Starego Miasta, Katedra św. Anastazji, Rotunda św. Donata, będąca symbolem miasta. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, w międzyczasie obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Szybenika, uważanego za miasto twierdz. Spacer po Starym Mieście: wnętrza XV – wiecznej, monumentalnej Katedry św. Jakuba, najciekawszy zabytek miasta. Przejazd do Parku Narodowego Krka, utworzonego w dolinie najpiękniejszej rzeki w Chorwacji; spacer widokowymi ścieżkami, przystanek przy największym wodospadzie Skradinski Buk. Przejazd do hotelu, w międzyczasie obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4
Wczesne śniadanie w hotelu. Przejazd do Dubrownika, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, zwanego „Perłą Adriatyku”. Spacer po mieście, zwiedzanie: Brama Pile, Ulica Stradun, Kolumna Orlando, Pałac Sponza z XVI w., Pałac Rektorów z XV w., dawna siedziba władz Republiki Dubrownickiej, obecnie muzeum. Na zakończenie katedra i apteka w klasztorze Franciszkanów. Dla zainteresowanych wejście na mury miejskie, rejs statkiem wzdłuż starej zabudowy miasta. Przejazd do hotelu w godzinach późnowieczornych, nocleg.

DZIEŃ 5
Śniadanie w hotelu. Dzień przeznaczony na wypoczynek nad Adriatykiem. W międzyczasie obiad. Fakultatywnie Fish Picnic czyli rejs na wyspę Kornati, jednej z 149 wysepek archipelagu, należącej do Parku Narodowego Kornati. Podczas pobytu na wyspie możliwość popływania w słonym jeziorze oraz wejścia na punt widokowy, znajdujący się na klifie. Rejs połączony z degustacją regionalnych przysmaków. Przejazd do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 6
Śniadanie w hotelu. Przejazd do nadmorskiego miasteczka Trogir, zwiedzanie: spacer po starówce, średniowieczny ratusz z przełomu XIV i XV w., Katedra św. Wawrzyńca z XIII- wiecznym portalem. Przejazd do Splitu, spacer po Starym Mieście, zwiedzanie: antyczny pałac cesarza Dioklecjana z lochami, Perystyl, Świątynia Jupitera, Złote Bramy Miejskie, Ratusz z XV w. , port oraz najwęższa ulica na świecie „Pusti me da prodem” (Przepuść mnie). Przejazd widokową trasą wzdłuż wybrzeża Adriatyku do hotelu. W międzyczasie obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7
Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie. Przejazd na północ Chorwacji do Parku Narodowego w Plitwicach (jeden z największych i najstarszych parków narodowych w Chorwacji, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Naturalnego UNESCO). Spacer malowniczymi ścieżkami, pomiędzy turkusowymi jeziorami, położonymi tarasowo i połączonymi ze sobą niezliczoną ilością wodospadów. Na zakończenie wycieczki wspólna obiadokolacja. Wyjazd w kierunku Polski.

DZIEŃ 8
Zakończenie wycieczki.

Informacje o projekcie   Wykorzystanie plików cookies