Dodano nową wycieczkę!

Oferta dnia!

Telefon stacjonarny +48 32 42 62 085

Telefon komórkowy +48 602 815 738

  Napisz wiadomość
Kontakt Zadzwoń! +48
  Strona główna

zobacz także...

PÓŁNOCNE WŁOCHY

Napisz do nas lub Zadzwoń » +48 32 42 62 085

WYCIECZKA OBJAZDOWA
termin: do ustalenia

Gondolas with view of San Giorgio Maggiore, Venice, Italy

DZIEŃ 1
Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd tranzytowy przez Czechy i Austrię do Włoch.

DZIEŃ 2
Przyjazd do Wenecji. Rejs statkiem po Lagunie Weneckiej oraz krótka wycieczka na Wyspę Murano (mała wysepka położona obok Wenecji, słynąca z produkcji przepięknego szkła). Spacer po wyspie, zwiedzanie: Palazzo Trevisan, Kościół Santi Maria e Donato, pochodzący z VII w n.e., w stylu wenecko-bizantyjskim. Rejs statkiem do Wenecji, zwiedzanie: Plac św. Marka, Bazylika św. Marka, Pałac Dożów, Most Westchnień, Campanilla, Wieża Zegarowa, Most Rialto. Przejazd do hotelu w okolicy Wenecji, w międzyczasie obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Werony, miasta Romea i Julii, znajdującego się na liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Zwiedzanie: Piazza Bra ze słynnym rzymskich amfiteatrem, Arena di Verona, Balkon Julii, spacer w kierunku antycznego Placu Piazza delle Erbe z Wieżą Torre dei Lamberti, średniowieczne grobowce władców Werony, rodziny Scaligeri, Kościół św. Anastazji, Brama Borsarich, Arco dei Gavi (rzymski łuk triumfalny z I w.n.e) oraz XIV-wieczny zamek Castelvechio, będący klasycznym przykładem średniowiecznej architektury tego miasta. Przejazd do Padwy, spacer po mieście: Prato della Valle (największy plac w centrum miasta z zieloną Wyspą Memmia, otoczoną kanałem z czterema mostami i 78 posągami zasłużonych dla miasta. Bazylika św. Antoniego, Uniwersytet, założony w XIII wieku na wzór Uniwersytetu Bolońskiego, na którym studiowali m.in. Jan Kochanowski i Mikołaj Kopernik. Przejazd do hotelu, w międzyczasie obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Triestu, portowe miasto w północno-wschodniej części Włoch. Spacer po mieście: Zamek Miramare, wzniesiony przez Habsburgów, Piazza Unita d'Italia, serce miasta.Wizyta w lokalnej winiarni połączona z degustacją wina. Powrót do hotelu, w międzyczasie obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5
Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie. Czas wolny przeznaczony na wypoczynek na Rwierze Adriatyckiej. Po południu wyjazd w kierunku Polski, zakończenie wycieczki.

 

Informacje o projekcie   Wykorzystanie plików cookies