Dodano nową wycieczkę!

Oferta dnia!

Telefon stacjonarny +48 32 42 62 085

Telefon komórkowy +48 602 815 738

  Napisz wiadomość
Kontakt Zadzwoń! +48
  Strona główna

zobacz także...

WŁOCHY OBJAZDOWE

Napisz do nas lub Zadzwoń » +48 32 42 62 085

WYCIECZKA OBJAZDOWA
terminy:

  • do ustalenia

Monte Sant Angelo - south italy village - Gargano - Puglia

DZIEŃ 1
Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd tranzytowy przez Czechy, Austrię na teren Włoch.

DZIEŃ 2
Przyjazd do Wenecji. Rejs statkiem po Lagunie Weneckiej oraz krótka wycieczka na Wyspę Murano (mała wysepka położona obok Wenecji, słynąca z produkcji przepięknego szkła). Spacer po wyspie, zwiedzanie: Palazzo Trevisan, Kościół Santi Maria e Donato, pochodzący z VII w n.e., w stylu wenecko-bizantyjskim. Rejs statkiem do Wenecji, zwiedzanie: Plac św. Marka, Bazylika św. Marka, Pałac Dożów, Most Westchnień, Campanilla, Wieża Zegarowa, Most Rialto. Przejazd do hotelu w okolicy Wenecji, w międzyczasie obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3
Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie. Przejazd do Florencji, przepełnionej duchem renesansu, stolicy włoskiej Toskanii. Zwiedzanie: panorama miasta z Tarasu Michała Anioła, Piazza della Signoria z Pałacem Medyceuszy, Katedra Santa Maria del Fiore (zbudowana na planie krzyża łacińskiego, zachwycająca neogotycką fasadą, wykładaną pięknym zielono-białym marmurem oraz największą ceglaną kopułą na świecie), Wieża Giotta i Baptysterium, Most Złotników (najstarszy most florencki na rzece Arno, kiedyś miejsce handlu lokalnych sprzedawców ryb i mięsa, dzisiaj głównie warsztaty jubilerskie i złotnicze). Przejazd do Chianti, serca Toskanii, żyjącego z uprawy oliwek i winorośli. Na zakończenie wizyta w tradycyjnej winnicy toskańskiej w rejonie Chianti z degustacją wina. Przejazd do hotelu w okolicy Rzymu, zakwaterowanie, w międzyczasie obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Rzymu, stolicy i największego miasta Włoch: Fontanna di Trevi, Piazza Navona z Fontanną Czterech Rzek, Panteon, Plac Wenecki, Kapitol, Forum Romanum, Wzgórze Palatyńskie, Koloseum, Bazylika Santa Maria Maggiore. Przejazd do hotelu, w międzyczasie obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Watykanu: Bazylika św. Piotra (jedna z czterech bazylik większych w Rzymie i drugi, co do wielkości kościół na świecie, miejsce pochówku papieży Jana Pawła II oraz św. Piotra, uznawanego przez katolików za pierwszego papieża), Plac św. Piotra z czterorzędową kolumnadą Berniniego i posągami 140 świętych, Obelisk (jeden z trzynastu egipskich obelisków w Rzymie, sprowadzony przez cesarza Kaligulę zajmujący centralne miejsce Placu św. Piotra), Muzea Watykańskie z Kaplicą Sykstyńską, Via Conziliazione, najsłynniejsza ulica Watykanu, łącząca Zamek św. Anioła z Placem św. Piotra. Na zakończenie Zamek św. Anioła i Schody Hiszpańskie. Przejazd do hotelu, w międzyczasie obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6
Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie. Przejazd do Neapolu, zwiedzanie: Piazza del Plebiscito, Pałac Królewski, Castel Nuovo, rozbudowany przez aragońskich władców Neapolu, Galeria Umberto. Przejazd do Pompei (rzymskie miasto zniszczone podczas wybuchu wulkanu Wezuwiusz; spacer po parku archeologicznym). Wezuwiusz, jedyny czynny wulkan znajdujący się na terenie Europy. Przejazd do hotelu w San Giovanni Rotondo, zakwaterowanie, w międzyczasie obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7
Śniadanie w hotelu. Całodzienna wycieczka po San Giovanni Rotondo (mieście nierozłącznie związanym z św. Ojcem Pio, włoskim kapucynem, stygmatykiem i świętym kościoła katolickiego). Spacer po mieście, zwiedzanie: Stary Kościółek, wieloletnie miejsce posługi Ojca Pio i Sanktuarium, składające się z zabudowań klasztornych, Kościoła i Bazyliki Matki Bożej Łaskawej, Kościoła Ojca Pio i Drogi Krzyżowej. Przejazd do hotelu, w międzyczasie obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 8
Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie. Przejazd do Asyżu, miasta św. Franciszka. Zwiedzanie: Bazylika Santa Maria degli Angeli z Kaplicą Porcjunkuli, Bazylika św. Franciszka i Bazylika św. Klary. Przejazd do San Marino, najstarszej republiki świata, zwiedzanie: średniowieczna Brama św. Franciszka, Grota Kuszników, Ogród Liburni, budynek Parlamentu, Bazylika Del Santo, w której znajdują się relikwie św. Marino. W międzyczasie wizyta w sklepach z lokalnymi alkoholami, kosmetykami i perfumami. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, w międzyczasie obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 9
Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie. Czas wolny przeznaczony na wypoczynek na Riwierze Adriatyckiej. Popołudniu wyjazd w kierunku Polski.

DZIEŃ 10
Przyjazd do Polski, zakończenie wycieczki.

Informacje o projekcie   Wykorzystanie plików cookies