Dodano nową wycieczkę!

Oferta dnia!

Telefon stacjonarny +48 32 42 62 085

Telefon komórkowy +48 602 815 738

  Napisz wiadomość
Kontakt Zadzwoń! +48
  Strona główna

zobacz także...

WIELKIE JEZIORA MAZURSKIE

Napisz do nas lub Zadzwoń » +48 32 42 62 085

WYCIECZKA OBJAZDOWA
termin: do ustalenia

Monument of great astronomer Nicolaus Copernicus, Torun, Poland

DZIEŃ 1
Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy. Zwiedzanie Torunia, jednego z najcenniejszych zespołów urbanistycznych epoki gotyku w Europie, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO: Krzywa Wieża, mury obronne, Rynek Starego Miasta, Ratusz Staromiejski, Pomnik Mikołaja Kopernika, zabytkowe kamieniczki, Dom Mikołaja Kopernika, Katedra św. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty (wejście na wieżę widokową) ruiny zamku krzyżackiego (wejście na dziedziniec i do podziemi), wizyta w Żywym Muzeum Piernika. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 2
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie: Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo, wizyta w krainie historycznego plemienia Galindów (podczas której wódz Yzeggus II w zabawny i wyszukany sposób wprowadza swoich gości w stare obyczaje swego plemienia), Muzeum Przyrodnicze Mazurskiego Parku Krajobrazowego w Krutyni, spacer po rezerwacie przyrody Zakręt (torfowiska z dystroficznymi jeziorkami i pływającymi wysepkami oraz osobliwościami przyrody takimi jak owadożerna rosiczka), Rezerwat Królewska Sosna (200-letnie dęby i sosny), Klasztor Starowierców i cerkiew w Wojnowie, Leśniczówka Pranie (Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego). Przejazd do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 3
Śniadanie w hotelu. Spływ 2-osobowymi kajakami na trasie: Rzeka Nidka – Jezioro Wygryńskie – Jezioro Bełdany (najpiękniejsze mazurskie jezioro, otoczone Puszczą Piską) – Śluza Guzianka (z różnicą poziomów wody ok. 2 m) – Jezioro Guzianka Wielka – Jezioro Guzianka Mała – Kanał Nidzki – Rzeka Nidka – Ruciane Nida. Rejs odbywa się na płytkich wodach, w wolnym tempie, dostosowanym do możliwości grupy. Wycieczka na kajakach trwa ok. 5 godzin, podczas których pokonuje się ok. 16 km trasy w otoczeniu dzikiej i zachwycającej przyrody mazurskich jezior. Przejazd do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 4
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie: Giżycko (stolica Krainy Wielkich Jezior Mazurskich oraz centrum żeglarstwa w Polsce, jeden z głównych portów na szlaku mazurskim: Twierdza Boyen, port, Wieża Ciśnień z tarasem widokowym, zamek pokrzyżacki, most obrotowy na Kanale Łuczańskim), Węgorzewo (Muzeum Tradycji Kolejowej, Muzeum Kultury Ludowej i Park Etnograficzny oraz warsztaty z garncarstwa, port, gotycki kościół śś. Piotra i Pawła z najstarszymi organami na Mazurach), Mamerki (kwatera wojenna Naczelnego Dowództwa Wehrmachtu). Wypoczynek nad Jeziorem Mamry. Przejazd do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 5
Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie. Zwiedzanie: Wilczy Szaniec (ruiny głównej kwatery Adolfa Hitlera), Sanktuarium Maryjne Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Świętej Lipce (koncert organowy), spacer po miejscowości Kętrzyn, Zamek w Reszlu (XIV-wieczny gotycki zamek z urokliwym miasteczkiem Reszel; wejście na dziedziniec i wieżę widokową). Wyjazd w drogę powrotną, zakończenie wycieczki.

 Maki  i Chabry

kosz: 952,00 zł /os

Cena zawiera: transport autokarem klasy lux (klimatyzacja, DVD, barek, WC), pilot, przewodnicy, 4 x nocleg w pensjonatach, hotelach **/*** (pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami), 4 x śniadanie, ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera: kosztów realizacji programu turystycznego-bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, Galindia, warsztaty z garncarstwa (ok. 160 zł), spływ kajakami z osprzętem (ok. 70 zł), obiady (ok. 25 zł), dopłata za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce

 Old historic building in Torun, Poland

Uwagi:

  • dopłata do pokoju 1-osobowego
  • program jest ramowy i kolejność jego realizacji może ulec zmianie
  • pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu

 

Informacje o projekcie   Wykorzystanie plików cookies