Dodano nową wycieczkę!

Oferta dnia!

Telefon stacjonarny +48 32 42 62 085

Telefon komórkowy +48 602 815 738

  Napisz wiadomość
Kontakt Zadzwoń! +48
  Strona główna

zobacz także...

KAZIMIERZ-LUBLIN-SANDOMIERZ

Napisz do nas lub Zadzwoń » +48 32 42 62 085

WYCIECZKA OBJAZDOWA
termin: do ustalenia

Zabytkowy dwr szlachecki z XVIII wieku, Janowiec nad Wis

DZIEŃ 1
Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy. Zwiedzanie: Pałac Książąt Czartoryskich w Puławach oraz unikalny egzotyczny drzewostan w parku pałacowym (najstarsze muzeum w Polsce w Domku Gotyckim i Świątyni Sybilli, Pałac Marynki, Altana Chińska). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 2
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Janowca: ruiny zamku Firlejów, Tarłów i Lubomirskich z XVI/XVII w., dwór szlachecki przeniesiony z miejscowości Moniaki koło Urzędowa, drewniany spichlerz ze wsi Podlodów z wystawą etnograficzną, kościół z nagrobkami Firlejów. Rejs statkiem po Wiśle na trasie z Janowca do Kazimierza, zwiedzanie: Góra Trzech Krzyży (punkt widokowy na miasto i dolinę Wisły), ruiny zamku z XIV w. i baszta obronna z przełomu XIII i XIV w., renesansowy kościół farny śś. Jana Chrzciciela i Bartłomieja ze wspaniałymi, manierystycznymi organami (najstarsze z kompletnie zachowanych w Polsce), kościół i klasztor franciszkański z sanktuarium maryjnym, Mały Rynek (centrum dawnej dzielnicy żydowskiej z jatkami i synagogą), Duży Rynek (najczęściej malowane i fotografowane miejsce w Kazimierzu z bogato zdobionymi, renesansowymi kamienicami zamożnych mieszczan. Przejazd do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 3
Śniadanie w hotelu, zwiedzanie Lublina: Kaplica Trójcy Świętej z rusko-bizantyjskimi freskami (perła wzgórza zamkowego), Archikatedra św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty (zakrystia akustyczna), Bazylika św. Stanisława Biskupa Męczennika z relikwiami drzewa Krzyża Świetego, Rynek Starego Miasta z budynkiem dawnego Trybunału Koronnego i Bramą Krakowską. Były hitlerowski obóz koncentracyjny w Majdanku. Przejazd do Nałęczowa, zwiedzanie: park zdrojowy z Pałacem Małachowskich i pijalnią wód mineralnych, Muzeum Stefana Żeromskiego, drewniany kościół w stylu zakopiańskim. Przejazd do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 4
Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie. Zwiedzanie Sandomierza: Brama Opatowska (punkt widokowy na miasto), Podziemna Trasa Turystyczna (o długości 470 m, powstała z połączenia dawnych piwnic i magazynów kupieckich), romańsko-gotycki kościół św. Jakuba, Wąwóz Świętej Królowej Jadwigi (500-metrowy trakt o stromych lessowych ścianach, porośniętych niezwykłą, bujną roślinnością). Wyjazd w drogę powrotną, zakończenie wycieczki.

 

koszt: 578,00 zł /os

Cena zawiera: transport autokarem klasy lux (klimatyzacja, DVD, barek, WC), pilot, przewodnicy, 3 x nocleg w pensjonatach, hotelach **/*** (pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami), 3 x śniadanie, ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera: kosztów realizacji programu turystycznego-bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, rejs (ok. 110 zł), obiady (ok. 25 zł), dopłata za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce

 castle in Lublin and model of te church, Lublin Voivodeship, Poland

Uwagi:

  • dopłata do pokoju 1-osobowego
  • program jest ramowy i kolejność jego realizacji może ulec zmianie
  • pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu

Pink and purple heather in decorative flower pot

Informacje o projekcie   Wykorzystanie plików cookies