Dodano nową wycieczkę!

Oferta dnia!

Telefon stacjonarny +48 32 42 62 085

Telefon komórkowy +48 602 815 738

  Napisz wiadomość
Kontakt Zadzwoń! +48
  Strona główna

zobacz także...

PIASTOWSKI SZLAK

Napisz do nas lub Zadzwoń » +48 32 42 62 085

WYCIECZKA OBJAZDOWA
termin: do ustalenia

Pozna, ratusz na Starym Rynku - Synne poznaskie kozioki bdce symbolem miasta, ukazujace si raz dziennie o 12- tej.

DZIEŃ 1
Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy. Zwiedzanie Poznania: Stadion Miejski (Stadion Lecha Poznań), Ogród Botaniczny (placówka naukowa i edukacyjna Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza), przejazd szlakiem wokół Jeziora Maltańskiego, Browar Lech (zwiedzanie połączone z degustacją piwa). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 2
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie: Rezerwat Archeologiczny w Biskupinie (rekonstrukcja dawnego osiedla obronnego; warsztaty z garncarstwa). Przejażdżka kolejką wąskotorową na trasie Biskupin-Wenecja czyli „Podróż po Pałukach” oraz zwiedzanie Muzeum Kolejek Wąskotorowych w Wenecji (XIX-wieczny zielony skład pociągu towarowo – pasażerskiego z „ciuchcią” oraz wagon pocztowy, wewnątrz którego znajdują się dawne urządzenia sygnalizacyjne, stare rozkłady jazdy, mundury kolejarskie). Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie (ekspozycja poświęcona średniowiecznym dziejom Gniezna; spektakl audiowizualny „Kultura Polski i Piastów” czyli niecodzienna podróż w czasie i przestrzeni, spektakl o tworzeniu się państwowości polskiej od wczesnego średniowiecza do czasów Kazimierza Wielkiego), Katedra Gnieźnieńska (miejsce koronacji królów polskich) i Drzwi Gnieźnieńskie (sceny z życia św. Wojciecha). Ostrów Lednicki (największa z pięciu wysp na jeziorze Lednica, miejsce Chrztu Polski). Przejazd do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 3
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie: Zespół Zamkowy w Kórniku (rezydencja historycznych rodów Górków i Działyńskich, obecnie muzeum z bogatą kolekcją mebli, porcelany, obrazów oraz zbiorów etnograficznych, trofeów myśliwskich i kolekcją zbroi i broni w Sali Mauretańskiej, Biblioteka Kórnicka PAN z ponad 300 tysiącami woluminów takich jak III część „Dziadów” i „Pani Twardowska” A. Mickiewicza), Arboretum Kórnickie (z ponad 3 tysiącami gatunków i odmian drzew i krzewów europejskich, azjatyckich i amerykańskich, w tym budząca wiele kontrowersji grusza wierzbolistna czyli słynne gruszki na wierzbie). Pałac w Rogalinie (zwiedzanie wnętrz oraz spacer po parku z największym i najstarszym w Europie skupiskiem starych dębów). Muzeum „Pod Totemem” w Puszczykowie (Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera ze zbiorami pamiątek z dalekich, egzotycznych podróży pisarza). Przejazd do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 4
Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie. Dalsze zwiedzanie Poznania: Ostrów Tumski (miejsce powstania pierwszego polskiego biskupstwa oraz spoczynku twórców polskiej państwowości; zwiedzanie gotyckiej katedry i wejście do podziemi), Stare Miasto: renesansowe i barokowe kamieniczki, Ratusz z Poznańskimi Koziołkami, obecnie pełniący funkcje Muzeum Historii Miasta Poznania, Rogalowe Muzeum (przybliżające tajemnice Rogali Świętomarcińskich oraz gwarę i historię Poznania). Spacer w kierunku Placu Adama Mickiewicza, na trasie którego ulokowane są najważniejsze budynki Poznania takie jak: Biblioteka Raczyńskich, Uniwersytet Poznański im. Adama Mickiewicza. Wyjazd w drogę powrotną, zakończenie wycieczki.

 

koszt: 614,00 zł /os

Cena zawiera: transport autokarem klasy lux (klimatyzacja, DVD, barek, WC), pilot, przewodnicy, 3 x nocleg w pensjonatach, hotelach **/*** (pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami), 3 x śniadanie, ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera: kosztów realizacji programu turystycznego-bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, kolej, degustacja piwa, warsztaty z garncarstwa (ok. 180 zł), obiady (ok. 25 zł), dopłata za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce

 Old train

Uwagi:

  • dopłata do pokoju 1-osobowego
  • program jest ramowy i kolejność jego realizacji może ulec zmianie
  • pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu

 Zamek w Krniku

Informacje o projekcie   Wykorzystanie plików cookies