Dodano nową wycieczkę!

Oferta dnia!

Telefon stacjonarny +48 32 42 62 085

Telefon komórkowy +48 602 815 738

  Napisz wiadomość
Kontakt Zadzwoń! +48
  Strona główna

zobacz także...

KARKONOSZE

Napisz do nas lub Zadzwoń » +48 32 42 62 085

WYCIECZKA OBJAZDOWA
termin: do ustalenia

Karkonosze

DZIEŃ 1
Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy. Zwiedzanie: Cieplice Zdrój (urocze uzdrowisko z wodami mineralnymi i termalnymi tzw. cieplicami), Zamek Chojnik (malownicze ruiny średniowiecznego zamku piastowskiego, owiane legendą o pięknej i okrutnej Kunegundzie; obecnie punkt widokowy na Karkonosze i okolice miasta), Szklarska Poręba (największy sudecki kurort, położony u stóp Szrenicy), Wodospad Kamieńczyka (najwyższy wodospad polskich Sudetów). Huta Szkła Kryształowego Julia (pokaz ręcznej produkcji szkła). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 2
Śniadanie w hotelu. Wyjazd kolejką krzesełkową na Kopę. Przejście piesze na szczyt Śnieżki i dalej, obok Śnieżnych Kotłów, do schroniska Samotnia: Śnieżka (1603 m n.p.m., z charakterystycznym szczytem w kształcie piramidy, na którym stoi kaplica św. Wawrzyńca z XVII w. oraz budynek obserwatorium meteorologicznego; z wierzchołka roztacza się cudowna panorama na całe Sudety), Samotnia (stare, urocze schronisko otoczone skalnymi urwiskami, naturalnymi jeziorami, jedno z najbardziej malowniczych miejsc Karkonoszy). Spacer po Karpaczu: Świątynia Wang (bezcenny przykład drewnianego budownictwa sakralnego z Norwegii; w XIX w. zakupiona i przeniesiona do Karpacza przez króla Fryderyka Wilhelma IV), Muzeum Zabawek (założone przez mistrza wrocławskiej pantomimy H. Tomaszewskiego, przedstawiające dużą kolekcję lalek). Przejazd do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 3
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie: Świeradów Zdrój (spacer po uzdrowisku, Dom Zdrojowy z unikatową modrzewiową Halą Spacerową), Zamek Czocha (średniowieczna warownia nad doliną Zalewu Kwisy, miejsce realizacji jednej z najbardziej popularnych komedii w Polsce „Gdzie jest generał” Tadeusza Chmielewskiego), Lubomierz (znany z corocznie odbywającego się tu Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Filmowych; miejsce gdzie nakręcono kilka, ważnych dla polskiej kinematografii, filmów: Sami swoi, Tajemnica twierdzy szyfrów; Muzeum Kargula i Pawlaka zwierające zbiór rekwizytów, wykorzystywanych podczas realizacji filmu). Przejazd do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 4
Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie. Zwiedzanie: Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach, Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie (nazywane Europejską Perłą Baroku, kościół klasztorny, kościół p.w. św. Józefa, Mauzoleum Piastów Śląskich oraz Kaplica Marii Magdaleny), Zamek Książ (największy dolnośląski i trzeci, co do wielkości zamek w Polsce, wybudowany w latach 1288-1292 przez księcia świdnicko-jaworskiego Bolko I; przejście trasą „Od Piastów do tajemnic II wojny światowej”-historia zamku i jego mieszkańców oraz tajemnice przebudowy pod kryptonimem Olbrzym, przeprowadzonej podczas II wojny światowej w ramach projektu hitlerowskich Niemiec: sale barokowe, przejście prawie 100 -metrowym odcinkiem sztolni, będącej kiedyś schronem przeciwlotniczym, wejście na wieżę, spacer po tarasach i ogrodach). Wyjazd w drogę powrotną, zakończenie wycieczki.

 

koszt: 578,00 zł /os 

Cena zawiera: transport autokarem klasy lux (klimatyzacja, DVD, barek, WC), pilot, przewodnicy, 3 x nocleg w pensjonatach, hotelach **/*** (pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami), 3 x śniadanie, ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera: kosztów realizacji programu turystycznego-bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, kolejka (ok. 170 zł), obiady (ok. 25 zł), dopłata za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce

 Czocha castle in Poland

Uwagi:

  • dopłata do pokoju 1-osobowego
  • program jest ramowy i kolejność jego realizacji może ulec zmianie
  • pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu

Wodospad

Informacje o projekcie   Wykorzystanie plików cookies