Dodano nową wycieczkę!

Oferta dnia!

Telefon stacjonarny +48 32 42 62 085

Telefon komórkowy +48 602 815 738

  Napisz wiadomość
Kontakt Zadzwoń! +48
  Strona główna

zobacz także...

ARMENIA i GRUZJA 2018

Napisz do nas lub Zadzwoń » +48 32 42 62 085

WYCIECZKA 1

GRUZJA - ARMENIA

                    Terminy: 7-17.06.2018

 

GRUZJA ARMENIA 

 

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Erewania polskimi liniami LOT.

Dzień 2
Przylot do Erewania. Śniadanie. Zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek po locie. Po południu zwiedzanie centrum Erewania: Muzeum Narodowe, perski meczet, zakupy na targu żywności – szuce. Degustacja koniaku w fabryce Noe. Obiadokolacja. Wieczorem spacer po centrum miasta.

Dzień 3
Śniadanie. Wizyta w częściowo wykutym w skałach klasztorze Geghard, gdzie według legendy Juda Tadeusz przywiózł grot włóczni, która przebiła bok Chrystusa (Włócznia Przeznaczenia jest obecnie przechowywana w Eczmiadzynie). Przejazd do Garni, gdzie znajduje się antyczna świątynia, którą król Armenii, Trdat I poświęcił pogańskiemu bogu Słońca Mitrze. Zwiedzanie Zwartnoc – malowniczych ruin katedry z VII wieku. Przejazd do Eczmiadzynu – "ormiańskiego Watykanu", siedziby Ormiańskiego Kościoła Apostolskiego. Zwiedzanie najstarszej i najważniejszej katedry ormiańskiej będącej jednocześnie jedną z pierwszych na świecie świątyń chrześcijańskich. Powrót do Erewania. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4
Śniadanie. Spacer po Kaskadach, będących jednocześnie parkiem i galerią sztuki pod gołym niebem. Wyjazd z Erewania. Wizyta w klasztorze Chor Wirap – miejsca leżącego u podnóża legendarnej góry Ararat. Przejazd do doliny Areni - najsłynniejszego regionu winiarskiego Armenii. Zwiedzanie monastyru Noravank i prehistorycznej jaskini sprzed ponad 6000 lat. Obiadokolacja w lokalnej restauracji z degustacją wina i mocniejszych trunków. Przejazd do pensjonatu. Nocleg.

Dzień 5
Śniadanie. Przejazd w kierunku jeziora Sewan przez przełęcz Selim. Krótkie zwiedzanie XIV-wiecznego karawanseraju, leżącego niegdyś na Jedwabnym Szlaku. Zwiedzanie Noratus - średniowiecznego cmentarza, gdzie znajduje się ponad 800 chaczkarów - rzeźbionych kamiennych płyt-krzyży, charakterystycznych dla ormiańskiej kultury. Zwiedzanie pochodzących z IX wieku Czarnych Klasztorów Sewanawank, malowniczo położonych nad jeziorem. Przejazd do pensjonatu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6
Śniadanie. Zwiedzanie klasztorów Sanahin i Haghpat znajdujących się na liście UNESCO. Przekroczenie granicy ormiańsko-gruzińskiej. Po południu przejazd do Tbilisi. Przejazd kolejką linową na wzgórze zamkowe i spacer po sercu starego miasta – dzielnicy łaźni siarkowych. Wizyta w meczecie i w wąwozie z wodospadem otoczonym pięknymi kamieniczkami. Obiadokolacja w restauracji w Tbilisi. Nocleg w hotelu.

Dzień 7
Śniadanie. Wyjazd do Mcchety – starożytnej stolicy i miejsca chrztu Gruzji w IV wieku. Zwiedzanie klasztoru Samtawro, katedry Sweticchoweli z nekropolią gruzińskich królów oraz malowniczą panoramę okolicy ze wzgórza Dżwari. Przejazd w kierunku Wielkiego Kaukazu Gruzińską Drogą Wojenną. Po drodze zwiedzanie XVII-wiecznego zamku Ananuri nad turkusowym Zalewem Żinwalskim. Postój na platformie widokowej w okolicach przełęczy Dżwari (2395m) i przy źródłach naturalnych wód mineralnych. Obiadokolacja i nocleg w okolicach miasteczka Stepancminda u podnóża góry Kazbek.

Dzień 8
Wczesna pobudka. Krótki poranny wyjazd na wysokość 2200 metrów do klasztoru Cminda Sameba. Powrót do hotelu na śniadanie. Wyjazd z Stepancmindy. Przejazd do regionu Kachetii – doliny będącej światową kolebką winiarstwa, gdzie człowiek nauczył się wytwarzać wino około 8000 lat temu. Zwiedzanie XIX-wiecznego pałacyku gruzińskich książąt w osadzie Cinandali. Obiadokolacja i nocleg w miasteczku Telawi.

Dzień 9
Śniadanie. Zwiedzanie monastyru Nekresi (IV-XVI w.) ze wspaniałym widokiem na dolinę Kachetii. Wizyta w wytwórniach i podziemnych magazynach wina. Degustacja wina. Możliwość zakupu lokalnych trunków. Przejazd do Signagi - urokliwego XVIII-wiecznego miasteczka, nazywanego "miastem miłości". Spacer po murach obronnych i Starym Mieście. Obiadokolacja w formie tradycyjnej gruzińskiej uczty z toastami, muzyką na żywo i kaukaskimi tańcami.

Dzień 10
Śniadanie. Wyjazd z Signagi. Zwiedzanie monastyru Bodbe, gdzie pochowana jest św. Nino, patronka Gruzji. Przejazd do Tbilisi. Wizyta w Muzeum Narodowym z bogatą kolekcją starożytnych skarbów ze złota i w kościele Anczischati, najstarszym budynku w Tbilisi. Przejazd w okolice tzw. Suchego Mostu. Czas wolny. Możliwość dokonania zakupów w najlepszym sklepie winiarskim w Gruzji, na pchlim targu lub prospekcie Dawida Budowniczego pełnego restauracji i kawiarni. Obiadokolacja w restauracji. Nocleg.

Dzień 11
W godzinach nocnych transfer na lotnisko w Tibilisi. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy.

 

                                Koszt: 4.190 zł /os

 

CENA ZAWIERA:  bilet lotniczy na trasie Warszawa – Erewań i Tibilisi - Warszawa, 9 noclegów w kameralnych hotelach i pensjonatach ( pokoje 2 i 3 os. z łazienkami), transport lokalny (minibus lub autokar), wyżywienie wg programu, wino stołowe podawane do obiadokolacji, bilety wstępu, degustacje wina i koniaku, opiekę polskojęzycznego pilota-przewodnika, ubezpieczenie KL i NNW, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE ZAWIERA: dodatkowych posiłków i alkoholu poza obiadokolacjami, pamiątek, innych nie wymienionych świadczeń

UWAGI: Każdy uczestnik musi posiadać paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu, Dopłata do pokoju 1 os. 490 zł, Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

WYCIECZKA 2

GRUZJA - ARMENIA

                                                       Terminy: 7-17.06.2018

 

1 dzień sobota
Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Odprawa paszportowa. Wylot do Gruzji. Przylot do Kutaisi. Przejazd do Batumi. Pokaz akrobacji w delfinarium. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer po centrum Batumi, m.in. po Placu Europy ze statuą Medei, dzielnicy futurystycznych wysokościowców i nadmorskiej promenadzie. Obiadokolacja w restauracji. Nocleg w Batumi. 

2 dzień niedziela
Śniadanie. Dla chętnych zwiedzanie rzymskiej twierdzy Gonio lub czas wolny. Zwiedzanie Ogrodu Botanicznego. Transfer w okolice Kutaisi. Zwiedzanie jednej z największych atrakcji Gruzji - Jaskini Prometeusz z perłami jaskiniowymi, stalaktytami, stalagmitami, kolumnami naciekowymi, skamieniałymi wodospadami i jeziorami. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Kutaisi.

3 dzień poniedziałek
Śniadanie. Przejazd do wschodniej Gruzji, a następnie na Kaukaz Wielki Gruzińską Drogą Wojenną. Zwiedzanie XVII-wiecznego zamku Ananuri, postoje przy źródłach mineralnych ("gruzińskie Pamukkale") i na platformie widokowej przy przełęczy Dżwari (2395m). Obiadokolacja i nocleg w pensjonacie w miasteczku Stepancminda.

4 dzień wtorek
Rano przy dobrej widoczności krótka wyprawa jeepami do monastyru Cminda Sameba położonego u podnóża śnieżnej góry Kazbek (5047 m). Śniadanie. Wyjazd ze Stepancmindy. Transfer do Tbilisi. Po południu zwiedzanie ekspozycji Muzeum Narodowego w Tbilisi z imponującymi złotymi skarbami z czasów starożytnych. Spacer po Starym Mieście, m.in. przejazd kolejką linową na wzgórze zamkowe Narikala, wizyta w meczecie i najstarszej cerkwi w Tbilisi - kościele Anczischati z VI wieku. Obiadokolacja w restauracji z muzyką na żywo i pokazem tańców. Nocleg w hotelu w Tbilisi.

5 dzień środa
Śniadanie. Wyjazd do Signagi - urokliwego XVIII wiecznego miasteczka, zwanego "miastem miłości". Spacer po murach obronnych i Starym Mieście. Przejazd do Kachetii, światowej kolebki winiarstwa, gdzie około 8000 lat temu człowiek nauczył się wytwarzać wino. Wizyta w wykutym w skałach magazynie firmy Chareba, gdzie w podziemnych tunelach leżakuje dziesiątki tysięcy butelek. Degustacja wina, a następnie zwiedzanie wytwórni wina i koniaku. Transfer do hotelu w miasteczku Telawi. Obiadokolacja w formie supry - tradycyjnej gruzińskiej uczty z muzyką i toastami. Nocleg.

6 dzień czwartek
Śniadanie. Wyjazd do Mcchety –dawnej gruzińskiej stolicy, gdzie w IV w. kraj przyjął chrzest. Zwiedzanie m.in. klasztoru Samtawro i monumentalnej katedry Sweticchoweli (XI w.), w której znajdują się nekropolie królów gruzińskich i liczne relikwie. Przejazd na wzgórze Dżwari, skąd rozciąga się panorama starej stolicy. Przejazd do słynnego uzdrowiska Borżomi. Krótki spacer po parku zdrojowym, degustacja leczniczej wody. Możliwość zakupu oryginalnych leczniczych przetworów z szyszek, słodyczy, etc. Transfer do miejscowości Achalcyche. Obiadokolacja. Nocleg.

7 dzień piątek
Śniadanie. Zwiedzanie monumentalnych zabytków skalistego kanionu rzeki Mtkwari: Skalnego miasta Wardzia, prehistorycznej twierdzy Saro sprzed ponad 3000 lat oraz turecko-gruzińskiego zamku Rabat. Transfer do miejscowości Kutaisi. Obiadokolacja. Nocleg.

8 dzień sobota
Śniadanie. Wyjazd z hotelu na lotnisko. Wylot z Kutaisi. Przylot do Polski.

                                                             Koszt: 3.290 zł /os

CENA ZAWIERA:  bilet lotniczy na trasie Warszawa – Kutaisi – Warszawa, 7 noclegów w kameralnych hotelach i pensjonatach ( pokoje 2 i 3 os. z łazienkami), transport lokalny (minibus lub autokar), wyżywienie wg programu, wino stołowe do obiadokolacji, bilety wstępu, degustacja wina, opiekę polskojęzycznego pilota-przewodnika, ubezpieczenie KL i NNW, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE ZAWIERA: dodatkowych posiłków i alkoholu poza obiadokolacjami, pamiątek, innych nie wymienionych świadczeń

UWAGI:  Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, Dopłata do pokoju 1 os. 360 zł

Informacje o projekcie   Wykorzystanie plików cookies