Telefon stacjonarny +48 32 42 62 085

Telefon komórkowy +48 602 815 738

  Napisz wiadomość
Kontakt Zadzwoń! +48 Dokumenty Informacje o firmie
  Strona główna

zobacz także...

Austria alpejska. Salzburg i okolice Mariazell

Napisz do nas lub Zadzwoń » +48 32 42 62 085

Dzień 1

Wyjazd w godzinach nocnych. Bezpośredni przejazd do Mariazell.

Mariazell-jest największym w Austrii i jednym z najważniejszych w Europie sanktuariów maryjnych. Położone w urokliwym miejscu, w Alpach Wschodnich, u podnóża gór Styrii, gdzie króluje Matka Boża Narodów Słowiańskich – Mater Gentinum Slavorum – zwana równięż Wielką Matką Łaskawą Austrii i Możną Panią Węgier. Mimo, że miejsce to nie zyskało sławy ze względu na jakieś szczególne cuda i nie było miejscem żadnych objawień co roku Mariazell odwiedza ok. półtora miliona ludzi. 

austria

Spacer po sanktuarium i czas wolny.

 Przejazd do Salzburga, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. 

Dzień 2

Śniadanie w hotelu.

 Msza św. w jednym z salzburskich kościołów np. Sanktuarium Maria Plain                    (z cudowną panoramą na miasto).

 Spotkanie z przewodnikiem, wycieczka Krainą Jezior Alpejskich:

 Przejazd wzdłuż jeziora Fuschl do St. Gilgen, miejsca urodzenia matki Mozarta.

Rejs statkiem po jeziorze Wolfgangsee do miejscowości St. Wolfgang (krótki spacer po miasteczku).

 

Beautiful summer Alpine Hallstatt Town 

Przejazd malowniczą trasą do Bad Ischl-ulubionej miejscowości wypoczynkowej Franciszka Józefa. Zwiedzanie willi cesarskiej z pięknym ogrodem wokół oraz willi Franza Lehara.

Czas wolny na kawę. 

Spacer po Hallstatt, przeuroczym miasteczku, wpisanym na listę UNESCO jako jeden       z najpiękniejszych regionów świata. Miejscowość położona jest w sposób tarasowy           na wysokości 508 m n.p.m., wciśnięta pomiędzy strome stoki, a jezioro Hallstattersee.     Z punktu widzenia historycznego jest to jedna z najstarszych osad w dziejach cywilizacji.

Powrót do hotelu, obiadokolacja. 

Dzień 3 

Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie. 

Msza św. w jednym z salzburskich kościołów np. u Kapucynów, na górze Kapucynów.

Spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie Salzburga:

Stare Miasto, katedra i opactwo św. Piotra, rezydencja książęca i salzburskiekuranty, najstarsza apteczka i najmniejsza kamieniczka, katakumby, pomnik Mozarta i dom,           w którym się urodził, miejsca odwiedzane przez Jana Pawła II, ogród i pałac arcybiskupi Mirabell

Mirabell Gardens and Fortress Hohensalzburg in Salzburg, Austria

Czas wolny na kawę.

Przejazd do letniej rezydencji książęcej Hellbrunn - otoczona rozległym parkiem zaliczana jest do najpiękniejszych przykładów architektury manierystycznej w Europie. Słynne ogrody z wodotryskami, zaprojektowane w 1618 roku przez księcia arcybiskupa Sittikusa są największą atrakcją turystyczną tego obiektu.

 Powrót do Polski, w międzyczasie proponujemy zjedzenie wspólnej obiadokolacji (dodatkowo płatne). Przyjazd do kraju w godzinach nocnych.

Informacje o projekcie   Wykorzystanie plików cookies